Arhiepiscopul Tomisului a adus Lumina Sfântă pe mare: Să ne bucurăm şi în anul acesta şi să alungăm toată frica care a cuprins pe mulţi. Dacă a venit Lumina suntem cu Dumnezeu – FOTO
Arhiepiscopul Tomisului, Înaltpreasfinţitul Teodosie, a adus Lumina Sfântă pe mare, ca în fiecare an, apoi a plecat într-o procesiune religioasă până la Catedrala Arhiepiscopală ”Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel”. unde a oferit credincioşilor Sfânta Lumină. Arhiepiscopul Tomisului a adus Sfânta Lumină din Marea Neagră, în Portul Tomis, în jurul orei 23.25. El a declarat jurnaliştilor […] More











