Bolojan: Cineva trebuie să stea în opoziţie, nu înseamnă să facă o opoziţie distructivă, ci înseamnă să lucreze pentru sănătatea democraţiei/ Nu suntem cramponaţi de putere
Preşedintele PNL, Ilie Bolojan, reafirmă disponibilitatea formaţiunii politice pe care o conduce de a rămâne în opoziţie, el arătând că acest lcuru nu implică o ”opoziţie distructivă”. El adaugă că partidul său nu se agaţă de funcţii, ci a continuat să gestioneze treburile executive în limitele impuse de lege. ”Cineva trebuie să stea în opoziţie, […] More











