UPDATE – Sindicaliştii din Sănătate, întâlnire cu Alexandru Rogobete – S-a discutat despre reducerea de cheltuieli, reorganizarea sistemului de gărzi şi un nou normativ de personal / Ministru: Nu susţin reducerea salariilor personalului medical cu 10%
Sindicaliştii SANITAS au anunţat, joi, că au discutat cu ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, despre preconizata reducere cu 10% a cheltuielilor de personal, primind asigurări, ”în procent de 90%, că unităţile sanitare publice cu paturi şi serviciile publice de ambulanţă vor fi exceptate. La discuţii au participat şi reprezentanţii Solidaritatea Sanitară, iar ministrul Alexandru Rogobete a […] More









