Incendiul izbucnit la un punct de transformare electrică din orașul dâmbovițean Pucioasa a fost stins, iar la fața locului se acționează în continuare pentru răcire, a anunțat vineri Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Dâmbovița.
‘Dispozitivul de intervenție a fost redimensionat, la locul evenimentului a rămas o autospecială de stingere cu apă și spumă, care acționează în continuare pentru răcire’, precizează sursa citată.
Incendiul s-a manifestat cu degajări mari de fum, iar populația a fost avertizată printr-un mesaj RO-ALERT.
De asemenea, persoanele aflate în proximitatea incendiului au fost evacuate preventiv și s-au întors în locuințe pe parcursul nopții.


