in ,

Danemarca înregistrează cea mai ridicată temperatură măsurată vreodată în țară

Danemarca înregistrează cea mai ridicată temperatură măsurată vreodată în țară

Institutul Meteorologic Danez a anunțat sâmbătă cea mai ridicată temperatură de la începutul înregistrărilor meteorologice în această țară: 36,6 grade Celsius, transmite AFP.

‘Cu 36,6 grade Celsius, la nord de Odense, am avut cea mai caldă zi măsurată vreodată de la începutul înregistrărilor, în 1874’, a declarat serviciul meteorologic pe rețeaua socială X.

What do you think?

50 Points
Upvote Downvote

Written by

Cod roșu de caniculă/ Ministerul Sănătății solicită activarea planurilor de măsuri pentru reducerea riscurilor medicale

Cod roșu de caniculă/ Ministerul Sănătății solicită activarea planurilor de măsuri pentru reducerea riscurilor medicale

Tenis: ‘Nu mă interesează cu adevărat clasamentul’, a spus numărul 1 mondial Arina Sabalenka

Tenis: ‘Nu mă interesează cu adevărat clasamentul’, a spus numărul 1 mondial Arina Sabalenka