in ,

Fotbalistul ivorian Kader Keita – trimis în judecată pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului

Fotbalistul ivorian Kader Keita – trimis în judecată pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului

Fotbalistul ivorian Kader Keita a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 din Capitală pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentul, după ce, în luna martie, a lovit cu mașina o femeie care traversa pe trecerea de pietoni și a fugit.

Potrivit unui comunicat al PJS2 transmis, miercuri, AGERPRES, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 București, în urma cercetărilor efectuate de DGPMB – Brigada de Poliție Rutieră București, a dispus marți trimiterea în judecată a lui K.A.K., cercetat sub măsura controlului judiciar, pentru comiterea infracțiunilor de părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ștergerea urmelor acestuia și ucidere din culpă.

Surse judiciare au precizat pentru AGERPRES că persoana la care se face referire în comunicat este fotbalistul Kader Keita, legitimat la clubul Rapid București.

‘La data de 3 martie, ora 5:46, inculpatul K.A.K. a condus autoturismul pe o stradă din municipiul București, Sector 2 și, fără a acorda prioritate de trecere, a accidentat-o pe numita I.F, angajată în traversarea părții carosabile, pe trecerea pentru pietoni marcată și semnalizată corespunzător, apoi a părăsit locul producerii accidentului, fără încuviințarea organelor de poliție ori a procurorului. Ulterior, la data de 07.04.2026 a rezultat decesul victimei, în timp ce aceasta se afla internată într-o unitate spitalicească’, precizează anchetatorii.

What do you think?

50 Points
Upvote Downvote

Written by

Galaţi: Femeia care a fost găsită în casă alături de unul dintre copiii săi mort şi ceilalţi doi malnutriţi, reţinută pentru omor şi rele tratamente aplicate minorului

Galaţi: Femeia care a fost găsită în casă alături de unul dintre copiii săi mort şi ceilalţi doi malnutriţi, reţinută pentru omor şi rele tratamente aplicate minorului

Grindeanu: Colegii mei m-au mandatat, dacă voi fi nominalizarea, să-mi formez echipa, sigur, cu membri PSD, dar nu există o restricţie / Noi ne dorim să aprobăm legea salarizării

Grindeanu: Colegii mei m-au mandatat, dacă voi fi nominalizarea, să-mi formez echipa, sigur, cu membri PSD, dar nu există o restricţie / Noi ne dorim să aprobăm legea salarizării