Palatul Victoria va fi iluminat, miercuri seară, în culorile steagurilor României și Statelor Unite ale Americii (SUA), ca simbol al relațiilor bilaterale strategice și de prietenie, informează Biroul de presă al Executivului.
Potrivit sursei citate, Guvernul se alătură campaniei ‘Freedom 250’, care include mai multe evenimente menite să marcheze un sfert de secol de la semnarea Declarației de Independență a Statelor Unite ale Americii.
Prim-ministrul Ilie Bolojan și oficiali ai Guvernului participă, miercuri, împreună cu președintele Nicușor Dan, la recepția oficială organizată de Ambasada Statelor Unite ale Americii cu ocazia Zilei Independenței.


