În știrea cu titlul ‘Palatul Victoria, iluminat, miercuri, în culorile steagurilor României și SUA’, publicată miercuri, la ora 18:18, pe fluxurile Politic și București, paragraful al doilea se modifică, în urma unei rectificări transmise de Guvern, și se va citi corect ‘menite să marcheze 250 de ani’, în loc de ‘menite să marcheze un sfert de secol’.
Retransmitem știrea în forma corectă:
Palatul Victoria, iluminat, miercuri, în culorile steagurilor României și SUA
Palatul Victoria va fi iluminat, miercuri seară, în culorile steagurilor României și Statelor Unite ale Americii (SUA), ca simbol al relațiilor bilaterale strategice și de prietenie, informează Biroul de presă al Executivului.
Potrivit sursei citate, Guvernul se alătură campaniei ‘Freedom 250’, care include mai multe evenimente menite să marcheze 250 de ani de la semnarea Declarației de Independență a Statelor Unite ale Americii.
Prim-ministrul Ilie Bolojan și oficiali ai Guvernului participă, miercuri, împreună cu președintele Nicușor Dan, la recepția oficială organizată de Ambasada Statelor Unite ale Americii cu ocazia Zilei Independenței. AGERPRES


