in ,

Sălaj: Opt persoane transportate la spital după un accident rutier, pe DN 1F

Sălaj: Opt persoane transportate la spital după un accident rutier, pe DN 1F

Opt persoane au fost transportate la spital pentru îngrijiri, în urma unui accident rutier produs, luni dimineață, pe Drumul Național 1F, în localitatea Sutor din județul Sălaj.

Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Sălaj, accidentul s-a produs după ce un autoturism care circula din direcția Zalău spre Cluj-Napoca ar fi pătruns pe sensul opus de mers și a colizionat un alt autoturism, condus de o femeie.

‘La fața locului s-au deplasat polițiștii Serviciului Rutier Sălaj, iar din primele verificări s-a stabilit că un bărbat, care conducea un autoturism pe Drumul Național 1F, din direcția Zalău spre Cluj-Napoca, în circumstanțe ce urmează a fi stabilite din cercetări, a pătruns pe sensul opus de mers, intrând în coliziune cu un autoturism condus de o femeie’, a transmis IPJ Sălaj.

În urma impactului, opt persoane au necesitat îngrijiri medicale și au fost transportate la o unitate medicală.

Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

What do you think?

50 Points
Upvote Downvote

Written by

Începe Evaluarea națională; luni – proba scrisă la Limba și literatura română

Începe Evaluarea națională; luni – proba scrisă la Limba și literatura română

Buzău: Veterinarii recomandă pregătirea prietenilor necuvântători înainte de concedii; pot dezvolta afecțiuni rare și letale

Buzău: Veterinarii recomandă pregătirea prietenilor necuvântători înainte de concedii; pot dezvolta afecțiuni rare și letale