Simona Bucura-Oprescu a fost aleasă, sâmbătă, în funcția de președinte al Organizației Femeilor Social-Democrate.
Conferința Națională a Organizației Femeilor Social-Democrate, la care a fost aleasă noua președintă, a avut loc sâmbătă, la Palatul Parlamentului.
Din totalul de 447 de voturi exprimate, au fost ‘pentru’ 443, zero – ‘împotrivă’ și 4 abțineri.
Bucura-Oprescu a fost singura candidată pentru funcția de președintă a OFSD și a candidat cu moțiunea ‘România pe mâini bune’. Ea a deținut această funcție și până acum.


